Testünk tárol minden információt, ami fogantatásunktól jellemez minket. E bölcsesség előhívható, megnyitható, figyelmünk adott helyre, helyzetre, testrészre koncentrálásával. Vagyis fókuszolhatunk, a megfelelő kisérő segítségével, majd később mi magunk is kísérővé válhatunk.
A kísérés folyamata meghatározott lépéseket tartalmaz, amik könnyen elsajátíthatók. Eugéne Gendlin, a humanisztikus pszichológia egyik képviselője, a módszer kitalálója szerint mindenkiben benne van a fókuszolás eredendő képessége, s ha rátalálunk a fonalára, felszínre kerül önálló problémamegoldó képességünk. A fókuszolás esetén a test tudatosságáról és bölcsességéről beszélhetünk.
A módszer folyamata energia-felszabadulást eredményez, az úgynevezett „váltás” (shift) segítségével. Lehetővé teszi a kellemetlen, fájó rossz élménnyel-érzéssel járó helyzetekre is a rálátást.
„Krízistanácsadó pszichológusként, döntési helyzetek feltérképezésénél gyakran használom ezt a módszert, de segítséget jelent pszichoszomatikus panaszok hátterének felderítésében is, vagy egyszerűen a testi érzéseim, érzeteim tudatosulásában, mindennapjaiban.”
A gyakorlatok a megengedéssel és a szabad (belső) tér teremtésével indulnak.
A fókuszolással való ismerkedésre most lehetőséget nyújt a Létezés Öröme Központ, Budapesten, a Lövőház utcában 2015. május 20-án, du. 18 órától, ahová a belépés díjtalan.
A későbbiekben, 2015. június 3-i kezdettel négy alkalmat szánunk a fókuszolás részletesebb ismeretére és gyakorlásra, az alábbiak szerint:
2015.06.03. – Mi a fókuszolás és mi nem?
2015.06.10. – Szabad tér teremtés és lépések önmagunkban
2015.06.17. – Hogyan kísérünk fókuszolót? Mit jelent a tükrözés?
2015.06.24. – Belső Gyermekünk és Belső Kritikusunk összefüggései.
2015.06.31. – Milyen egy teljes fókusz- folyamat?
A meghatározott alkalmanként a belépés 1000 Ft/fő.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
Barna-Fóris Ágnes
tanácsadó szakpszichológus
fókusz tréner
email: barna.foris@gmail.com
tel.: 06 30 97 07 327