Megújult formában, 47 helyszínen csaknem 250 komoly- és könnyűzenei koncerttel, táncelőadással, kiállítással, irodalmi és egyéb programokkal várja a közönséget október 3-tól 19-ig a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál.
Tarlós István főpolgármester kiemelte, a Magyar Turizmus Zrt., a Budapesti Turisztikai és Fesztiválközpont (BTFK), valamint a Művészetek Palotája (Müpa) együttműködésében megvalósuló CAFe Budapest programjában éppúgy jelen lesz a modern táncművészet, mint a dzsessz, a színházak széles kínálatot mutatnak be Euripidésztől Arthur Millerig, de képzőművészeti vásár és operaverseny is várja a közönséget.
Bán Teodóra, a BTFK ügyvezetője hangsúlyozta: rendkívüli lehetőség a kormány és a főváros együttműködése, ennek köszönhetően olyan fesztivál jöhet létre, amely Európában is az elsők között van.
A CAFe Budapest partnerrendezvénye többek között Közép-Európa vezető kortárs művészeti vására, az Art Market Budapest; a Design Hét; az Armel Operaverseny és Fesztivál, valamint a Magyar Filmhét, de a Design Terminál szervezésében megvalósuló Central European Fashion Days is szerepel a programban, többek között a Gombold újra! öltözéktervezési pályázat záróeseményével.
Az idén 70 éves Eötvös Péter tiszteletére több helyen is hallhatóak lesznek a zeneszerző művei, Budapestre látogat Laurie Anderson és Gilbert Varga; Daniele Finzi Pasca, a világ egyik legfoglalkoztatobb rendezője egy személyes ihletésű darabjával érkezik, míg az Amadinda Ütőegyüttes a tajvani Ju Percussion Groupot hívta meg – adott ízelítőt a programból.
Káel Csaba kiemelte Parti Nagy Lajos irodalmi estjét és Fassang László Etűdök géporgonára című koncertjét, valamint elmondta, hogy a Müpa mellett egy 400 személyes cirkuszi sátor is épül a fesztivál idejére, amelyben fellép mások mellett a Recirquel, a The Tiger Lillies és Nina Hagen is.
Fontos partner az A38, olyan komoly fellépőkkel, mint St. Vincent, Tycho és Benjamin Clementine, míg négy romkocsma 12 napon keresztül irodalmi vándorcirkusznak ad otthont. A Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ és a Mai Manó Ház rendezi a Fotóutca fesztivált, a Ludwig Múzeumban pedig kiállítás nyílik Forradalom | Anarchia | Utópia címmel, amely Közép- és Kelet-Európára fókuszál, és a 80-as évektől napjainkig igyekszik feldolgozni a címében is megfogalmazott tematikát, azt feszegeti, vajon a kortárs művészet elindítója-e a lényeges társadalmi, politikai változásoknak, vagy inkább reagál-e azokra.