2014. február 6-án délután 5 órától a Budapest Music Center – Könyvtárában ingyenes Soundpainting Workshop-ot tartanak az érdeklődők számára.
Program:
17.00 – 19.00 Soundpainting tanítás kezdőknek
19.00 – Közös gyakorlás a Magyar Soundpainting Társaság tagjainak
részvételével.
Mi is az a Soundpainting?
A Soundpainting univerzális, multidiszciplináris jelnyelv zenészek, színészek, táncosok és képzőművészek számára, mellyel jelen idejű kompozíciókat lehet létrehozni.
Jelenleg a nyelv több mint 1200 jelet tartalmaz, melyek segítségével a hangfestő (soundpainter/composer) az előadók felé tudja jelezni a tőlük várt anyag típusát. A kompozíciót a hangfestő hozza létre a jelek paraméterein keresztül.
A jelnyelv kitalálója Walter Thompson amerikai zenszerző/szaxofonos, aki 1974-ben, Woodstock-ban kezdte el kidolgozni a jeleket és a nyelvet.
A Soundpainting nyelv megismeréséhez nem szükséges előképzettség, vagy bármilyen stílusismeret, bár ezek megléte nem is akadály, mivel a gyakorlás során mindenki a saját ismereteire építve képes fejlődni. A jelnyelv, az előadói gyakorlat mellett könnyen alkalmazható bármilyen típusú művészetpedagógiai munka során.
A Magyar Soundpainting Társaság (MASZAT) 2010-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen rendezett kurzust követően alakult, azóta rendszeresen tanítanak és gyakorolnak együtt a régió országaiban.